Назад

Не е в наличност

ЧАЙ ТАЛОДЕРМА АНАСОН плод 30гр

Код:

15564

Марка:

THALLODERMA

Производител:

ТАЛОДЕРМА ООД


Последна продажна цена: 2.09 лв
Picture

Безплатна доставка над 50.00 лв.

Picture

Провери пратката Научи повече

Picture

Експресна доставка за София град

ЧАЙ ТАЛОДЕРМА АНАСОН плод 30гр

Anisi fruetus (Плод от анасон) — 30 g.

Билков чай


 Улеснява отхрачването,засилва стомашната секреция и тази на жл. мехур. Има болкоуспокояващо, спазмолитично и антисептично действие.

Показания: Като помощно средство при кашлица от различен произход,остри и хронични възпаления на дихателните пътища ( бронхит,фаринзит,трахеит ларингит ), колики и подуване на стомаха и червата, жлъчна дискинезия, жлъчнокаменна болест; за увеличавне отделянето на мляко у кърмачки. Дозировка и Начин на употреба :
В 300 - 400 ml кипяща вода се поставят 3-6 чаени лъжички счукани плодчета от анасон.

След 1 час се прецежда.Подслажда се по желание.

Дозировка и прием:

При възрастни се приемат по 60 —120 ml 3 пъти дневно след ядене.

За деца над 1 месец по 50 ml три пъти дневно.

Противопоказания : -алергия към анетола
Нежкелани реакции : рядко кожни реакции — контактен дерматит,фотодерматит.

Специални предупреждения при употреба: поради засилване на стомашната секреция да се избягва приложението при гастрит с повишена киселинност;язва на дванадесетопръстника.

Бременност и кърмене:
Да не се прилага при бременност.При кърмене може да се прилага при необходимост. Увеличава отделянето на мляко у кърмачките.

Предозиране:

Няма данни за поява на специфични симптоми при предозиране. В случай на предозиране се прилагат обичайните мерки и симптоматично лечение. Да се съхранява на място недостъпно за деца.
Да не се употребява след изтичане срока на годност, посочен върху опаковката

Добави коментар

0