Назад

В наличност

ASPIRIN + C Bayer 400mg/240mg x 10 eff tabl

Код:

1120

Марка:

BAYER OTC

Производител:

BAYER OTC

8.49 лв
Picture

Безплатна доставка над 50.00 лв.

Picture

Провери пратката Научи повече

Picture

Експресна доставка за София град

ASPIRIN + C Bayer 400mg/240mg x 10 eff tabl

Aспирин C  при настинка, грип, температура и мускулни болки х 10 ефервесцентни таблетки, Bayer

Описание на продукта:

Аспирин C е аналгетично и антипиретично лекарство и спада към групата на противовъзпалителните средства. 

Аспирин С е показан за облекчаване симптомите при главоболие, зъбобол, болки в гърлото, менструални болки, мускулни и ставни болки, болка в гърба, леки артритни болки.

При простуда или грип за симптоматично облекчаване на болка и повишена температура.

Приложение:

Винаги приемайте това лекарство точно както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Препоръчителната доза е: 1-2 ефервесцентни таблетки като еднократна доза, която при необходимост може да се повтoри след минимум 4 часа. Не трябва да се превишава максималната дневна доза от 10 ефервесцентни таблетки (4000 mg ацетилсалицилова киселина).

Ацетилсалициловата киселина не трябва да се приема повече от 3 дни за понижаване на повишена температура (като антипиретик) и повече от 5 дни като аналгетик без консултация с лекар.

За перорално приложение. Ефервесцентните таблетки се разтварят във вода преди да се приемат.

Употребата на ацетилсалицилова киселина в комбинация с аскорбинова киселина не се препоръчва при деца под 12-годишна възраст, освен по изрично лекарско предписание.

Активнo веществo: ацетилсалицилова киселина и аскорбинова киселина.

1 таблетка съдържа 400 mg ацетилсалицилова киселина и 240 mg аскорбинова киселина.

За пълния списък на помощните вещества, моля прочетете листовката.

Предпазни мерки:

Не приемайте АСПИРИН C:

-          ако сте алергични към ацетилсалицилова киселина или други салицилати, аскорбинова киселина или към някоя от останалите съставки на това лекарство изброени в точка 6;

-          ако имате активни язви на стомаха или дванадесетопръстника;

-          при опасност от кръвоизливи (хеморагични диатези);

-          ако в миналото сте имали астма, провокирана от приложение на салицилати или субстанции с подобно действие, особено нестероидни противовъзпалителни лекарства;

-          в комбинация с метотрексат при дози 15 mg/седмично или повече (вижте „Други лекарства и Аспирин С”);

-          ако страдате от тежка бъбречна недостатъчност;

-          ако страдате от тежка чернодробна недостатъчност;

-          ако страдате от тежка сърдечна недостатъчност;

-          през последното тримесечие на бременността (вижте „Бременност и кърмене”).

 

Консултирайте се с лекар преди употреба:

-          ако приемате други лекарства, съдържащи ацетилсалицилова киселина,

-          ако имате свръхчувствителност към други аналгетици, противовъзпалителни или противоревматични лекарства,

-          ако приемате антикоагуланти,

-          ако приемате редовно обезболяващи средства,

-          ако имате предишни прояви на язва или кръвотечение в стомаха или червата, или възпаления на стомашната лигавица (гастрит),

-          ако страдате от чернодробни, бъбречни, сърдечни или сърдечно-съдови заболявания.

-          ако страдате от бронхиална астма,

-          различни алергични реакции

-          ако следва да се подложите на хирургическа намеса

-          ако провеждате едновременно лечение с други лекарствени средства.   

                                

Аспирин C не трябва да се взема през първите шест месеца на бременността без консултация с лекар. Ако лекарствени продукти, съдържащи ацетилсалицилова киселина, се използват от жена, опитваща се да забременее, или по време на първо и второ тримесечие на бременността, дозата трябва да е възможно най-ниска и продължителността на лечение да е възможно най-кратка.

Аспирин C не трябва да се взема през последните три месеца на бременността поради повишения риск от усложнения за майката и детето по време на раждане.Тъй като до сега не са докладвани увреждания на новороденото, обикновено не е необходимо да се прекъсне кърменето при краткотрайно използване на препоръчаните дози.

При редовен прием или прием на високи дози следва да се обмисли своевременно прекратяване на кърменето. Аспирин C съдържа 438 mg натрий (основна съставка на готварската/трапезната сол) във всяка таблетка.

Вид на опаковката:

Кутия с 10 или 20 ефервесцентни таблетки.

Лекарствен продукт без лекарско предписание. Преди употреба прочетете листовката. 

Притежател на разрешението за употреба: Байер България ЕООД, ул. „Резбарска“ № 5, 1510 София,  България, тел.: +359 2 4247 280; факс: +359 2 814 01 09.

 

www.aspirin.bg

CH-20221018-10

A 0059/18.03.2021; CH-20220405-50

 

 

Плащане и доставка

Безплатна доставка за поръчки над 50 лв. без значение от теглото!
Цена от - доЦена на доставка
0 - 25 лв.4, 50 лв.
25 - 50 лв.4, 50 лв.
над 50 лв.Безплатна

* Доставката се осъществява в рамките на 3 работни дни до посочения адрес, след потвърждение на поръчката.
/ не важи по време на натоварени кампании - CYBER коледа, BIG WEEKEND SALE и други /.

При заявяване на поръчка до офис на Speedy, клиентът разполага със срок от 5 работни дни от датата на доставка, в които до приеме своята поръчка. След изтичането на срока, поръчката се анулира и се връща обратно на склад в subra.bg.

Добави коментар

0

Друго от същата категория

Най-продавани
8.89 лв
IBUPROM SINUS 200mg/30mg x 12 tabl
Най-продавани
5.08 лв
PANADOL OPTIZORB 500mg x 24 tabl
Очаква доставка
PANACTIV Baby 60mg x 5 supp