Назад

В наличност

ASPIRIN COMPLEX 500mg x 10 sach

Код:

1123

Марка:

BAYER OTC

Производител:

BAYER OTC

Закупени бройки:

1

11.79 лв
Picture

Безплатна доставка над 50.00 лв.

Picture

Провери пратката Научи повече

Picture

Експресна доставка за София град

ASPIRIN COMPLEX 500mg x 10 sach

Aспирин комплекс 500 mg / 30 mg гранули за перорална суспензия действа противовъзпалително, намалява температурата, отпушва носа и облекчава простудната болка.

АСПИРИН Комплекс действа противовъзпалително, намалява температурата, отпушва носа и облекчава простудната болка. Белите до жълтеникави гранули съдържат две лекарствени вещества, ацетилсалицилова киселина (Aspirin) и псевдоефедринов хидрохлорид.

Това лекарство се използва за лечение на симптомите на назална/синусна конгестия (риносинуит), и болка и повишена температура, свързани с общи простудни и/или грипоподобни симптоми. Ако почувствате само един от посочените по-горе симптоми, може да е по-подходящо да вземете лекарство, което съдържа само едно от лекарствените вещества.

Ако след 3 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите 

лекарска помощ.

 

Приложение:

Перорално приложение.

Възрастни и юноши (над 16 годишна възраст): съдържанието на 1-2 сашета АСПИРИН КОМПЛЕКС се изсипва в чаша с вода и се разбърква добре. Незабавно изпийте цялото съдържание на чашата. Внимание: гранулите не се разтварят напълно.

 

Ако е необходимо, единичната доза може да се приема през интервали от 4 до 8 часа. Общата дневна доза не трябва да надвишава 6 сашета.

            

Не приемайте това лекарство в продължение на повече от 3 дни, без да говорите с Вашия лекар.

Аспирин Комплекс е предназначен за употреба при възрастни и юноши над 16 години.

 

Активни вещества: Всяко саше съдържа 500 mg ацетилсалицилова киселина и 30 mg псевдоефедринов хидрохлорид.

За пълния списък на помощните вечества, моля прочетете листовката.

 

Предпазни мерки:

Не приемайте АСПИРИН Комплекс

-           ако сте алергични (свръхчувствителни) към ацетилсалицилова киселина, псевдоефедрин  или към някоя от останалите съставки на това лекарство;

-           ако имате анамнеза за астма, предизвикана от прилагането на салицилати или вещества с подобно действие (нестероидни противовъзпалителни средства);

-           ако боледувате от язва на стомаха;

-           ако сте с повишена склонност към кървене;

-           ако сте бременна или кърмите;

-           ако имате бъбречна или чернодробна недостатъчност;

-           ако имате тежка  сърдечна недостатъчност;

-           ако вземате 15 mg (или повече) метотрексат седмично;

-           ако имате много високо кръвно налягане или тежко заболяване на коронарните артерии;

-           ако вземате и антидепресант, съдържащ инхибитор на моноаминооксидаза (МАО) (или сте го вземали през предшестващите две седмици).

 

Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да приемете AСПИРИН Комплекс

-        ако сте алергични (свръхчувствителни) към други аналгетици, антиревматични продукти или  противовъзпалителни медикаменти;

-           ако страдате от алергии, астма, сенна хрема, оток на лигавицата на носа (полипи на носа) или хронично белодробно заболяване;

-           ако вземате и други лекарства за разреждане на кръвта и за предотвратяване на съсирването й;

-              ако имате анамнестични данни за язви на стомаха или стомашно-чревно кървене;

-              ако имате увредена бъбречна, чернодробна или сърдечно-съдова функция;

-           ако Ви предстои операция

-           ако страдате от повишена активност на щитовидната жлеза, лека до умерена хипертония, захарен диабет, сърдечни заболявания, повишено очно налягане (глаукома), уголемена простатна жлеза или чувствителност към някоя от съставките на приемани при кашлица/простуда лекарства като фенилефрин и ефедрин (симпатомиметици);

-           ако приемате редовно редица болкоуспокояващи (особено комбинация от различни аналгетични лекарства). Вие сте с повишен риск от трайно бъбречно увреждане;

-           ако сте предразположен към подагра.

-           ако имате Г6ФД (глюкозо-6-фосфат дехидрогеназна) недостатъчност (наследствено заболяване, което засяга червените кръвни клетки).

-           внезапна коремна болка или ректално кървене може да възникнат при употреба на

             АСПИРИН Комплекс, поради възпаление на дебелото черво (исхемичен колит).

  •     може да се получи намаление на кръвния поток към Вашия оптичен нерв при АСПИРИН     

           Комплекс.

Спортистите трябва да знаят, че този лекарствен продукт може да предизвика положителна реакции  

при „анти-допингови“ изследвания.

 

Поради липсата на данни от използването на комбинацията на веществата в АСПИРИН Комплекс, продуктът не трябва да се използва по време на бременност или ако кърмите.

 

Вид на опаковката

Този продукт се предлага в опаковки с 10 сашета.

 

 

Лекарствен продукт без лекарско предписание. Преди употреба прочетете листовката. 

Притежател на разрешението за употреба: Байер България ЕООД, ул. „Резбарска“ № 5, 1510 София,  България, тел.: +359 2 4247 280; факс: +359 2 814 01 09.

 

www.aspirin.bg

 

 

L.BG.COM.11.2020.1494

 

Плащане и доставка

Безплатна доставка за поръчки над 50 лв. без значение от теглото!
Цена от - доЦена на доставка
0 - 25 лв.3, 90 лв.
25 - 50 лв.3, 80 лв.
над 50 лв.Безплатна

* Доставката се осъществява в рамките на 3 работни дни до посочения адрес, след потвърждение на поръчката.
/ не важи по време на натоварени кампании - CYBER коледа, BIG WEEKEND SALE и други /.

При заявяване на поръчка до офис на Speedy, клиентът разполага със срок от 5 работни дни от датата на доставка, в които до приеме своята поръчка. След изтичането на срока, поръчката се анулира и се връща обратно на склад в subra.bg.

Добави коментар

0

Друго от същата категория