NEOPHARM CYSTOSTOP RAPID за здравето на пикочните пътища и бъбреците 1100mg x 30 tabl new
Вземете Цистостоп® Рапид възможно най-рано, още при първите признаци от неговата необходимост.
Дозировка при деца над 12 год. и възрастни:
Ден I – 6 пъти по 2 таблетки на всеки 2-3 часа
Ден II – 6 пъти по 2 таблетки на всеки 2-3 часа
Ден III – 3 пъти по 2 таблетки
Когато приемате продукта във връзка с чести полови контакти, вземете 2 таблетки Цистостоп® Рапид половин до един час преди акта. Опитайте се да уринирате непосредствено след края на контакта.
Дозировка при деца от 3 до 6 години:
Ден I – 6 пъти по половин таблетка на всеки 2-3 часа
Ден II – 6 пъти по половин таблетка на всеки 2-3 часа
Ден III – 3 пъти по половин таблетка
Дозировка при деца от 6 до 12 години:
Ден I – 6 пъти по 1 таблетка на всеки 2-3 часа
Ден II – 6 пъти по 1 таблетка на всеки 2-3 часа
Ден III – 3 пъти по 1 таблетка
Таблетките могат да бъдат стривани и приемани под формата на прах.
Кой не трябва да приема Цистостоп® Рапид?
Не приемайте Цистостоп® Рапид, ако някога сте получавали алергична реакция към някоя от съставките на продукта. При признаци на алергична реакция прекратете приема на продукта.
Не превишавайте препоръчваната дневна доза. Да не се използва като заместител на разнообразното хранене.
Какви са страничните ефекти на Цистостоп® Рапид?
Досега не са известни странични ефекти на продукта и противопоказания за неговото приемане. Поносимостта му е много добра, което позволява безопасно приемане за продължителен период от време. Цистостоп® Рапид може да се прилага без ограничения по време на бременност и кърмене, както и при пациенти страдащи от диабет. Подходящ е и за деца над 3 годишна възраст, като дозата се определя от специалист според теглото на детето.
Съхранение:
Съхранявайте Цистостоп® Рапид в оригиналната му опаковка при температура до 25°С, на сухо място, без пряк достъп на слънчева светлина и недостъпно за малки деца. Не използвайте продукта след изтичане на годността му или ако целостта на опаковката е нарушена.
Най-честият причинител на цистита е бактерията E. coli. Рискови фактори за неговата поява са задържането на урина в пикочния мехур, катетеризация, бременност, възпаление на половите органи, използването на спермициди, сексуален акт, хормонални промени, климакс, бъбречно-каменна болест, бактериална инфекция на простатата, увеличена простата при мъжете и други състояния, пречещи на пълното изпразване на пикочния мехур или действащи като източник на инфекция.
Симптомите на цистита са лесни за разпознаване и започват с дискомфорт при уриниране. След това, позивите за уриниране стават чести, неефективни и мъчителни, придружени с болка и парене. Цветът и мирисът на урината може да се променят, а понякога в нея има дори кръв.
Закъснялата диагноза или неправилното лечение с неподходящи антибиотици могат да доведат до хроничен, повтарящ се цистит – изключително мъчително състояние, което се лекува много трудно.
При правилна и своевременна диагноза, адекватно лечение и профилактика, циститът е лечим и неговите повторни появи успешно могат да бъдат избегнати.